Míla

Míla

Míla
Stránky pro Vás do roku 2012 připravovala Milada Huláková, předsedkyně Osadního výboru, spolupracovnice MAS Český les a bývalá členka Občanského sdružení Holostřevy,tel:605105183, email: milada.hulakova@seznam.cz
Kamila

Kamila

Kamila
Od roku 2013 pro vás tyto webové stránky připravuje Kamila Aubrechtová, členka Osadního výboru Holostřevy a Občanského sdružení Holostřevy, tel. 603 189 134, email: tadylka@seznam.cz

Záhlaví stránek

Rok 2009 byl první, kdy jsme se do toho opřeli a začali organizovat i více kulturních akcí. A co jsme začali? .
Kromě organizace tradičního stavění Máje a recesního průvodu na 1.Máje je jednou z velkých akcí dětský den.
Tomu letos patřila poslední květnová sobota. Na akci se finančně podíleli Město Bor, TJ Sokol Holostřevy a Sdružení místních zemědělců. Pro děti jsme přichystali balíčky plné sladkostí, které získal každý, kdo prošel celou Pohádkovou zemí. Program dětem zpestřili tanečnice s ukázkou historických tanců, skupina historického šermu, ochotnické divadlo s pohádkou O třech přadlenách, kynologický klub Stříbro předvedl výcvik psů a k nahlédnutí byl nový hasičský vůz od dobrovolníků z Boru. A jako přídavek měli soutěžící občerstvení zdarma. Dětem, kterých se sešlo přes 60, se program moc líbil a těší se do Holostřev i příští rokV červnu jsme pořádali ve spolupráci se sdružením zemědělců první ročník Jízdy zručnosti v traktoru. Akce se konala v bývalém místním kravíně a přišlo se na ni podívat úctyhodných 200 lidí, a to i přesto, že se ve stejný den konalo v nedalekém okolí několik dalších lákavých akcíJízdu si vyzkoušelo na 30 jezdců, včetně 3 odvážných žen . Soutěžilo se na čas v jízdě s traktorem a vlekem. Byla připravena trať, na které číhaly překážky jako slalom, průjezd zúženým prostorem, nájezd co nejblíže k rampě, couvání, zastavení na přesnost. Na vítěze čekaly medaile a samozřejmě pohár.

První akcí v roce 2010 byl Masopust, který se uskutečnil 13.2.2010. Ftoky je možné si prohlédnout v galerii.
Další akce je 13.-14.3. na faře - promítání u kamen - oficiální část Plzeňského filmového festivalu.
28.3. proběhlo na faře velikonoční zdobení pro maminky a děti. Namalovali jsme vajíčka, udělali ze sena velikonoční zajíčky a taky nabarvili šnečí ulity. Odpoledne se vydařilo a už se těšíme, že připravíme Vánoční zdobení, kdebychom se věnovali výrobě vánočních věnců, svícnů atd.
17.4.2010 se při obecní brigádě odvedl kus práce. Vysekaly se náletové křoviny, shrabalo listí, vyčistily chodníky, vyklidily autobusové zastávky...Za přispění města Bor bylo zajištěno i občerstvení pro účastníky brigády, kterých bylo letos požehnaně.
29.5.2010 se na holostřevské návsi pořádal další dětský den. Letošní účast byla naprosto nečekaná. Sjeli se děti a rodiče z blízkého i dalekého okolí. Podle dětských skupin, které vyrazily na Pohádkovou cestu se rozdalo přes 80 cen. Děti řádily na skákacích hradech, viděly pohádku O kohoutkovi a slepičce v podání místních(i jiných) ochotníků,skupina historického šermu Korbel vystoupila s pohádkou Truhla, modeláři z Boru představili letecké modely a na konec ještě kynologický spolek ze Stříbra ukázal průběh vycviku psů a další dovednosti. Děti se mohly také svézt na koních, které přivedly manželé Nejedlých z Malovic.
Na přípravě celé akce se podíleli obyvatelé Holostřev. Dětský den i se svým programem a dárky pro děti se mohl uskutečnit hlavně díky sponzorům.
26.6.2010 oživil naši náves soutěžní podvečerní program. Pro děti a rodiče byly připraveny společné soutěže i sladkosti. Předvést své nadání mohli všichni třeba při skákání v pytli, přetahování lanem, krmením spoluhráče se zavázanýma očima...Všechny děti v průběhu dostávali přísun sladkostí a na konec i malé dárečky. Pro 5 nejlepších soutěžících byly ještě jako bonus připraveny stojánky na mobil. Akci finančně podpořilo město Bor, sponzorským darem MAS Český les a samozřejmě Občanské sdružení Holostřevy.
17.7.2010 pořádal Sokol Holostřevy 1. cyklokrosový výlet po Holostřevsku. Bohužel snad pro nepřízeň počasí dorazilo pouze 20 cyklistů. Tak si alespoň všichni svorně zajeli nejdelší trasu kolem 40km a den završili posezením v Holostřevech.Na akci přispělo město Bor a samozřejmě Sokol Holostřevy
24.7.2010 patřil Občanskému sdružení Holostřevy a Bramborovým hodům. Kvůli nepředvídatelnému počasí byla akce přesunuta pod střechu místní hasičárny - společenské místnosti ve výstavbě. V bojových podmínkách jsme tak uvítali všechny návštěvníky a jejich dobroty z brambor. Sešlo se 15 soutěžních pokrmů a během stanovené doby se zvolili následující výherci. Na třetím místě se umístila Miluška Duspivová se svými brambohubkami (obdržela diplom a 1kg brambor), na 2.místě Petra Reitmajerová a její plněné brambory (obdržela také diplom a 3kg brambor) a na místě 1. Monika Růžková se svým tatarákem(diplom,6kg brambor a trofej zlatého kuchaře). Po soutěžní části nám k tanci i poslechu hrála skupina Corchen v doprovodu tanečníků. Večer se náramně vydařil a těšíme se na příští rok. To budou možná hody zase na jiné netradiční téma....
Občanské sdružení připravilo 16.10.2010 V HOLOSTŘEVECH HAVELSKÉ POSVÍCENÍ. Začalo se po 19h v nové společenské místnosti u připravených dobrot. Místním zvykem je péct posvícenské placky, které se zdobí cukrovou nebo čokoládovou polevou, peče se kachna nebo husa. A vůbec se hodně pije a hoduje. K tanci a poslechu nám zahráli Kladrubští dudáci. Večer se vydařil, nejvíce tancovaly děti. Některé až do padnutí. Jídla bylo dost, protože se sešla opravdu dobrá parta, která dala dohromady hodně dobrot. Veliké poděkování patří všem, kteří se celý tento týden scházeli, aby společenskou místnost uvedli do použitelného stavu. Také samozřejmě děkuji za příspěvek do dobrovolného vstupného - bude použito na nákup rámečků a zhotovení fotografií obce, které se vystaví ve spol. místnosti. Ještě jednou všem veliký dík.
6.11.2010 občanské sdružení pořádalo již 2. Lampionový průvod. Bohužel nám nepřálo počasí a tak chystané překvapení v podobě létajících lampionů nemohlo být realizováno. Děti a rodiče, kteří zůstali s námi i po průvodu se mohli občerstvit horkými nápoji a něčím malým k zakousnutí. Létající lampiony byly dětem rozdány, ale bez skupinového vypouštění. Průvodu se zúčastnilo mnoho lidí z Holostřev i okolí a všem jim děkujeme za návštěvu.
4. prosinec 2010 patřil všem dětem, které dorazily na Mikulášskou besídku do společenské místnosti. Děti se těšily z balíčků plných dobrot, které jim Mikuláš nadělil a také z koše plného drobností ze kterého si mohly vybrat. Zvítězily balonky, kterých létaly desítky. Za poskytnuté dárky děkujeme Milanovi Čampulovi, za finanční příspěvek městu Bor a všem dětem i rodičům za návštěvu.
Tým  zdobičů

Tým zdobičů

Vánoční strom

Vánoční strom

celkové dílo

celkové dílo

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Masopust 2015

Masopust 2015

Král(ovna) Jarda Jurčík a paní Brožová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one