Míla

Míla

Míla
Stránky pro Vás do roku 2012 připravovala Milada Huláková, předsedkyně Osadního výboru, spolupracovnice MAS Český les a bývalá členka Občanského sdružení Holostřevy,tel:605105183, email: milada.hulakova@seznam.cz
Kamila

Kamila

Kamila
Od roku 2013 pro vás tyto webové stránky připravuje Kamila Aubrechtová, členka Osadního výboru Holostřevy a Občanského sdružení Holostřevy, tel. 603 189 134, email: tadylka@seznam.cz

Záhlaví stránek

I v roce 2011 se snažíme zpestřit život v naší obci všem věkovým skupinám.
Pro nejmenší máme v kulturní místnosti připravené hračky a hrací koberec při nepřízni počasí. Ti větší si můžou zahrát stolní fotbal nebo šipky. A pro ty největší je připravena třeba Josefovská zábava.
Kdo se k nám vypravíte, prosím omluvte ještě neúplné vybavení, které neustále doplňujeme.
Avšak pokud se rozhodnete přijet, budeme moc rádi a těšíme se na Vás.

- 2. dubna začala malá brigáda. Dobrovolníci z řad mužů i žen pozvolna připravují obec na její vyčištění. Ženy začaly údržbou chodníků, která je třeba ještě dokončit a také shrabali listí a vyčistily trávníky od nepořádku po sněhové nadílce. Muži mezi tím vysekali a vyřezali náletový porost a na radu dendrologa i okolí pomníku. Ten letos (nejspíš v květnu) čeká druhá vlna rekultivace v podobě nového osázení zelení a celkové úpravy podle předem zpracovaného návrhu. Všem, kteří se této malé brigády zúčastnili děkujeme a těší nás zájem o stav naší obce.Dík patří samozřejmě i těm, kteří se o okolí svého domova starají celročně, protože bez jejich snahy by práce na jaře bylo daleko víc.
- V květnu jsme opravdu podle plánu dokončili rekultivaci pomníku. Zasadili jsme stromy a keře, urovnali terén.Děkujeme účastníkům této akce za jejich pomoc a manželům Popovičovým, kteří se nyní o zasazenou zeleň starají.

- Na 4.června - tedy první víkend v červnu připadá již po mnoho let Holostřevská pouť. Tak jako na jiných vesnicích i u nás se od pořádání poutě upustilo. Avšak lestos, v roce 2011 naše obec slaví 825 let od svého založení a tak jsme se rozhodli na tuto naší tradici opět navázat. Nepozvali jsme kolotoče v pravém slova smyslu, ale atrakce pro děti byly připraveny. Dokonce i poník a oslík na kterých se děti svezly. Našlo se i několik odvážných stánkařů, kteří i přes nevelikokst naší vesničky dorazili se svými výrobky. A tak jste si mohli zakoupit pouťové koláče, výrobky z kozího a kravského mléka nebo samotné mléko (vše z domácího chovu farmy, která se zabývá prodejem ze dvora), u dráteníka si děti zkoušeli sami vyrobit nějakou tu ozdobičku a maminky zase mohly nakoupit u stánku vedle již hotové šperky. Byl i stánek s dětským oblečením a nechyběla ani medovina, která byla perfektně chlazená. Odpoledne zpestřilo vystoupení děvčat z Boru s historickými tanci a v podvečer i nějaká ta hudba.
Z našeho pohledu se den velice vydařil a všichni jsme si ho užily. Samozřejmě by nebylo možné pořádat tak velkou akci bez pomoci místních dobrovolníků (převážně mužů), kteří pomáhali stavět stany, vozit lavice a vůbec přiložit ruku k dílu. Všem těmhle lidem patří veliký dík za jejich práci. A samozřejmě musíme poděkovat i sponzorům, bez nichž by se akce nemohla pořádat. Finančně se na zajištění akce podílelo: Město Bor, Občanské sdružení Holostřevy, Rybářský spolek Šupina a Sdružení místních zemědělců. Děkujeme také SDH Bor za poskytnutý stan.
Tím, že je jedna akce úspěšně za námi se nenecháme ukolébat a věřte, že už nyní přemýšlíme nad rokem příštím. Určitě se bude na co těšit a důvod přijet zase do Holostřev se jistě najde.
1
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Masopust 2015

Masopust 2015

Král(ovna) Jarda Jurčík a paní Brožová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one