Míla

Míla

Míla
Stránky pro Vás do roku 2012 připravovala Milada Huláková, předsedkyně Osadního výboru, spolupracovnice MAS Český les a bývalá členka Občanského sdružení Holostřevy,tel:605105183, email: milada.hulakova@seznam.cz
Kamila

Kamila

Kamila
Od roku 2013 pro vás tyto webové stránky připravuje Kamila Aubrechtová, členka Osadního výboru Holostřevy a Občanského sdružení Holostřevy, tel. 603 189 134, email: tadylka@seznam.cz

Záhlaví stránek

Abdul ladí kytaru...
Abdul ladí kytaru...
Masopust 2013

Masopust 2013

Kompetní sestava Holostřevy
Nakonec se nám to přeci jen povedlo a masopustní průvod se konal. Zájem nebyl totiž valný, ale po malém "nakopnutí" jsme rádi, že se tak stalo. Už jen kvůli tomu, že nám přibyla hlavní postava masopustu - medvěd, a ním nová tradice. Každá hospodářka domu si s medvědem zatančila, pokud jí ještě nohy sloužily, a za odměnu ho mohla zatahat za ocásek. Velmi pěkná tradice, doufejme že se udrží.
Volná zábava

Volná zábava

Volná zábava
Vítězky soutěže

Vítězky soutěže

zleva Miluška Duspivová, Jiřka Tichá, Monika Růžková
U letošních hodů byl hlavní surovinou sýr v jakémkoli stavu a jakéhokoli druhu. Mohla to být pomazánka, pěna, mohl být zapečený, mohlo ho tam být klidně i jen malé množství.
Podle vítezství letošní soutěže však usuzuji, že hlavním je nápad a to, jak to na talíři vypadá a jak je to účastníkům naservirované a podané.

Letos se nám sešlo v komorním duchu něco kolem 13 vzorků, i tak to ale stačilo. Hospodyňky si dali k sýrových pochoutkám sklenku bílého vína (jak to má být), a po ochutnávkách si opisovali recepty, které je osobně zaujali. Chlapi přišli později a pokud na ně ještě zbylo, také ochutnali.

Vítězky jsme obdarovali praktickými potravinovými krabičkami se sýrovým obsahem uvnitř a absolutní vítězka dostala ještě památeční kuchařskou měchačku s nápisem.

Děkuji všem za účast a výbornou atmosféru a těším se na příští rok s nějakým dalším tématem.

Kamila
Sýrové hody srpen 2013
Sýrové hody 2013
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Masopust 2015

Masopust 2015

Král(ovna) Jarda Jurčík a paní Brožová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one