Míla

Míla

Míla
Stránky pro Vás do roku 2012 připravovala Milada Huláková, předsedkyně Osadního výboru, spolupracovnice MAS Český les a bývalá členka Občanského sdružení Holostřevy,tel:605105183, email: milada.hulakova@seznam.cz
Kamila

Kamila

Kamila
Od roku 2013 pro vás tyto webové stránky připravuje Kamila Aubrechtová, členka Osadního výboru Holostřevy a Občanského sdružení Holostřevy, tel. 603 189 134, email: tadylka@seznam.cz

Záhlaví stránek

Co je vlastně osadní výbor:


Osadní výbor je skupina min. 3 obyvatel obce, kteří musí mít v dané obci trvalý pobyt a mají zájem aktivně se podílet na chodu a prosperitě obce. Členů může být samozřejmě mnohem více, ale prakticky by tito zvolení lidé měli být schopni se mezi sebou domluvit a měli by být v lichém počtu kvůli hlasování.
Při samotném vzniku O.S. byl měli členové taktéž zvolit svého předsedu a ten jako jediný by měl být oficiálním zástupcem vesnice, který bude komunikovat s městem, ke kterému jako spádová obec náleží.
Samotný vznik O.V. a návrh předsedy pak musí oficiálně schválit zastupitelstvo města.

Činnost osadního výboru:
Členové osadního výboru jsou lidé, kteří by měli být aktivně nápomocni při řešení jakýchkoli potíží ostatních obyvatel obce. Můžou fungovat byť jen jako prostředníci, kteří mohou dát doporučení. Členové O.V. dávají podněty ke zlepšení života v obci, zkulturnění a zkrášlení místa, kde žijeme. Pracují na tom ve svých volných chvílích a na oplátku za to mohou spolurozhodovat o tom, co je důležité pro ně a co by se právě jim líbilo abychom tady měli nebo uspořádali..

V obci jako jsou Holostřevy je přítomnost osadního výboru zásadní. A to už jen z toho důvodu, že město Bor má pod sebou dalších 20 spádových obcí, o které je schopno se kulturně a rozvojově postarat minimálně.
O spoustě problémů se v podstatě ani nedozví A od toho je tu právě osadní výbor.
Jedině obyvatelé sami si mohou zvolit, zda chtějí na něčem pracovat anebo nechtějí. Spoléhat se na město je trochu příkré, protože sami místní přeci vědí, co chtějí a co je pro ně to pravé. A za finanční podpory města, o kterou s předstihem požádáme, a práce své a ostatních toho můžeme hladce docílit. Stačí zprostředkovat schůzi obyvatel, sepsat si žádosti a návrhy a pak je předložit ve městě, kde nám řeknou co a jak. Samozřejmě takhle jednoduché to není, je to dřina. Ale v podstatě tohle je práce osadního výboru - být tou spojnicí, která dotáhne plány do cíle, abychom i ten náš život tady trochu obohatili.


Pokud by tedy někdo chtěl stát se členem osadního výboru, může dát návrh komukoli ze stávajících členů a po schválení výboru i zastupitelstva se tak může stát jedním z nás. I on může přispět nemalou dávkou svých zkušeností, práce a elánu a ovlivnit tak další chod obce.
Kamila Aubrechtová
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Masopust 2015

Masopust 2015

Král(ovna) Jarda Jurčík a paní Brožová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one